Робота Врубеля, обмежена створенням лише орнаментів, лише на перший погляд була другорядною. Орнаменти Врубеля у соборі св. Володимира — це шедевр композиції, малюнка, тону. Привілейоване становище серед інших займав Міський (оперний) театр, заснований у 1867 р. Він був першим у Російській імперії провінційним закладом такого типу. Мав фінансову підтримку від міської влади, основний контингент відвідувачів становили матеріально забезпечені верстви населення.
Найголовніші риси, які були притаманні українському малярству означеної доби – його висока духовність, поетичність, цілісність світосприйняття – йшли від витоків народного менталітету. Крім того є можливість навчати дітей образотворчій діяльності, залучати їх духовна музика до мистецтва і відкривати чарівний світ творчості і фантазії, який подарує щастя та щирі посмішки на обличчях школярів. Майбутні фахівці отримують загальну культурологічну і художню підготовку, а також професійно-практичні знання за обраним профілем навчання.
Історія України Пам‘ятки Архітектури І Образотворчого Мистецтва
Подальший розвиток українського театру потребував остаточного відокремлення від російського і польського, формування власного самобутнього репертуару. Короткочасна лібералізація суспільно-політичного життя в Україні на початку 60-х років посилила інтерес громадськості до театру, зумовила появу аматорських драматичних гуртків. У другій половині XIX cm. Відбувається процес формування української національної школи пейзажного живопису (В. Орловський, К. Крижицький, І. Похитонов, С. Васильківський та ін.).
Історія України Пам‘ятки Архітектури, Образотворчого Мистецтва І Тд
Однак для вільного й повного вираження своїх ідей Шевченкові було відпущено мало часу. Офіційне визнання прийшло до нього надто пізно. Лише за кілька місяців до смерті, наприкінці 1860 р., за майстерність і знання у гравірувальному мистецтві Т.
Отм (образотворче Мистецтво)
Рєпіна в Петербурзі. Найбільш відомими його роботами є «Портрет дівчини у червоному капелюсі» (1902—1903), «Паризьке кафе» та ш. Помітний слід залишив О. Мурашко і як діяч культури та педагог. Він створив приватну студію, у 1916 р. Виступив ініціатором створення Товариства київських художників.